آرامش کودک | گام به گام برای رهایی از ترس و اضطراب کودکی
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. سوالات متداول

سامانه آرامش کودک یک پلت فرم آنلاین است که در آن کودکان 7 تا 12 ساله می توانند از یک درمانگر مجاز به صورت آنلاین کمک بگیرند.

سامانه آرامش کودک درمان حرفه ای مقرون به صرفه، محتاطانه و حرفه ای را از طریق رایانه، تبلت یا گوشی هوشمند در دسترس قرار می دهد. همه نوجوانان می توانند از داشتن یک درمانگر حرفه ای برای بحث در مورد موضوعاتی مانند مهارت های مقابله ای، اضطراب، استرس، عزت نفس، افسردگی، قلدری، عصبانیت، اختلالات خوردن یا هر چالش ذهنی دیگری بهره مند شوند.

پس از ثبت نام در سایت، با یک درمانگر دارای مجوز مطابقت خواهید داشت. سپس می توانید فرزند خود را دعوت کنید و او کد دعوت را از طریق ایمیل و یا پیامک دریافت می کند.

درمان حرفه ای از طریق سامانه آرامش کودک می تواند به فرزند شما کمک کند تا با مسائل مختلفی مانند اضطراب، استرس، عزت نفس، افسردگی، قلدری، اختلالات خوردن، روابط، خشم و غیره مقابله کند و با آن کنار بیاید. این می تواند به فرزند شما کمک کند تا در توسعه مهارت های مقابله ای موفق تر باشد و منبعی را برای آنها فراهم می کند که در صورت نیاز به راهنمایی و حمایت به آنها کمک کند.

اگر هر یک از موارد زیر درست باشد، سامانه آرامش کودک راه حل مناسبی برای نوجوان شما نیست:

  • نوجوان شما در یک بحران فوری و یا وضعیت اضطراری قرار دارد.
  • نوجوان شما باید با حکم دادگاه یا هر مرجع دیگری تحت درمان قرار گیرد.
  • نوجوان شما هیچ گونه دسترسی و با دستگاهی برای  اتصال به اینترنت و دسترسی به سامانه آرامش کودک را ندارد.

هزینه درمان از طریق سامانه آرامش کودک از 150 تا 200 هزار تومان در هفته متغیر است (هر 4 هفته یک بار تسویه می شود) و بر اساس مکان، اولویت ها و در دسترس بودن درمانگران قابل محاسبه است. شما می توانید در هر زمان و به هر دلیلی عضویت خود را لغو کنید.

درمانگران در سامانه روانشناسان حرفه ای ثبت شده، آموزش دیده و باتجربه، مشاوران معتبر، یا گواهینامه حرفه ای معتبر قابل اجرا مشابه هستند. درمانگران باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط در رشته خود، حداقل 3 سال تجربه کاری مرتبط، و پس از گذراندن موفقیت آمیز در امتحانات، آموزش، تمرین و الزامات نظارت مستمر توسط سازمان حرفه ای مربوطه خود دارای صلاحیت و اعتبار باشند.

متخصصانی که از طریق سامانه آرامش کودک همکاری می کنند، درمانگرانی دارای مجوز و اعتبار هستند که توسط هیئت مدیره مراکز درمانی استان های خود برای ارائه درمان تایید شده اند. با این حال، در حالی که خدمات ممکن است در برخی موارد مزایای مشابهی داشته باشد، در هر موردی نمی‌تواند جایگزین درمان سنتی رو در رو شود. لطفاً توجه داشته باشید که درمانگران سامانه آرامش کودک قادر به تشخیص رسمی، اجرای حکم دادگاه یا تجویز دارو نخواهند بود.

ما در تلاش هستیم تا تجربه ای از وب ارائه دهیم که با جدیدترین دستورالعمل های دسترسی به محتوای وب (WCAG) در سطح AA که توسط کنسرسیوم وب جهانی (W3C) منتشر شده است، هماهنگ باشد. 
اگر از یک مرورگر دسکتاپ استفاده می‌کنید، می‌توانید تنظیمات برگزیده دسترسی را با مراجعه به صفحه دسترس‌پذیری فعال و راه‌اندازی کنید.
برای کاربران تلفن همراه، توصیه می‌کنیم از ویژگی‌های دسترسی بومی دستگاهتان استفاده کنید. دستورالعمل‌های مربوط به آیفون را می‌توانید در اینجا و برای اندروید را می‌توانید در اینجا پیدا کنید. ( بزودی این امکان را توسعه خواهیم داد.)

درمان به چهار صورت انجام می شود:

  • تبادل پیام با درمانگر
  • گفتگوی زنده با درمانگر
  • صحبت تلفنی با درمانگر
  • ویدئو کنفرانس با درمانگر

شما می توانید بر اساس نیاز، در دسترس بودن و راحتی خود، در زمان های مختلف از راه های مختلفی استفاده کنید.

شما و فرزندتان هرکدام یک «اتاق» اختصاصی خواهید داشت که مکان خصوصی و امن شما برای برقراری ارتباط با درمانگر خواهد بود. دو اتاق مجزا وجود دارد - یکی برای شما و دیگری برای نوجوان شما. در اتاق درمان، شما و فرزندتان می‌توانید در هر زمان، از هر مکان، با استفاده از هر دستگاه متصل به اینترنت، با درمانگر پیام‌های خود را مبادله کنید. اتاق 24/7 باز است و از آنجایی که پیام رسانی در زمان واقعی نیست، نیازی به زمان بندی ندارد. در عوض، شما (یا فرزندتان) می توانید هر زمان که می خواهید بنویسید یا به درمانگر خود پاسخ دهید، انتخاب کنید. زمانی که درمانگر برای شما پیامی ارسال کرد، از طریق ایمیل اعلانی دریافت خواهید کرد.

گاهی اوقات انجام مکالمه متنی با درمانگرتان در زمان واقعی می تواند مفید باشد. به این ترتیب همچنان می‌توانید از راحتی و حریم خصوصی پیام‌رسانی لذت ببرید، اما همچنین از تعامل «زنده» لذت ببرید که امکان پاسخ و بازخورد فوری درمانگر را فراهم می‌کند. برای داشتن یک جلسه گفتگوی زنده، ابتدا باید زمانی را با درمانگر خود برنامه ریزی کنید. در زمان برنامه ریزی شده، وارد حساب کاربری خود شوید تا شروع به تایپ کردن و چت کردن با درمانگر خود کنید.

جلسات تلفنی روشی عالی برای صحبت راحت با درمانگر خود با استفاده از تلفن ثابت یا تلفن همراه، صرف نظر از جایی که هستید، است. برای صحبت تلفنی با درمانگر خود، باید زمانی را با درمانگر خود برنامه ریزی کنید و در آن زمان وارد اتاق درمان خود شوید. درمانگر از شما می‌خواهد جلسه تلفنی را شروع کنید و سیستم از شما شماره تلفن شما را می‌خواهد. سپس سیستم با آن شماره با شما تماس می گیرد و برای شروع جلسه تلفنی شما را با درمانگرتان ارتباط می دهد. لطفاً توجه داشته باشید که شماره تلفنی که وارد می‌کنید با درمانگر به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

همچنین می توانید یک جلسه ویدیویی با درمانگر خود داشته باشید که در آن می توانید یکدیگر را ببینید و در یک محیط مجازی رو در رو با یکدیگر صحبت کنید (شبیه به Skype).

برای صحبت با درمانگر خود از طریق ویدئو، باید زمانی را با او برنامه ریزی کنید و در آن زمان وارد اتاق درمان خود شوید. سپس او از شما می خواهد که جلسه ویدیویی را شروع کنید. پس از تایید، بلافاصله چت تصویری را با درمانگر خود آغاز خواهید کرد.

  • اگر از رایانه یا لپ تاپ استفاده می کنید: مطمئن شوید که از Chrome یا Firefox به عنوان مرورگر وب خود استفاده می کنید. جلسات ویدیویی در حال حاضر در مرورگرهای Internet Explorer و Safari پشتیبانی نمی‌شوند. می توانید کروم را به صورت رایگان از اینجا دانلود کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که سامانه آرامش کودک گزینه های قیمت گذاری بسیار مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد که معمولاً با پرداخت های مشارکتی اکثر طرح های بیمه قابل مقایسه است.

می‌توانید ابتدا پین خود را با خروج از حساب کاربری در برنامه در تنظیمات حساب خود بازنشانی کنید. هنگامی که دوباره وارد سیستم شدید، از شما خواسته می شود که یک پین جدید ایجاد کنید.

این سرویس توسط ارائه دهندگان مستقلی ارائه می شود که مستقیماً با مشتریان خود کار می کنند. این ارائه دهندگان کارمندان مشاوره نوجوان نیستند و سایت به صورت حرفه ای بر آنها نظارت نمی کند. ماموریت ما ایجاد، نگهداری و پشتیبانی از پلتفرمی است که به کاربران و درمانگران اجازه می‌دهد به طور موثر ارتباط برقرار کنند و این کانال را تسهیل کنیم تا بتوانند از تعامل خود بیشترین بهره را ببرند.

برای شروع آماده اید؟